Az ókori római és görög korban úgy képzelték, hogy a gyémánt Isten könnye, vagy egy csillag letört és földre hullott darabja. A gyémántot a Krisztus utáni 1. században említi először a római irodalom, Ámornak voltak gyémánt végű nyilai. Ebben az időben a gyémántot talizmánként viselték, úgy tartották, hogy védelmet nyújt a gonosz ellen. Ennek a hitnek az eredete az indiai mitológiában keresendő, amiben az áll, hogy a gyémántot sziklákba csapodó villám hozza létre. További érdekesség, hogy a 13. században, Franciaországban törvényt hoztak arról, hogy csak a királyok és királynők viselhetnek gyémántot, ez minden más személynek tilos. Az első gyémántgyűrűt 1477-ben ajándékozta férfi egy nőnek, az osztrák főherceg adta Burgundiai Mariának. Mivel a gyémántot a kövek királynőjének, és a királynők kövének tartják, általában a hatalom, az erő, az ártatlanság, a megvesztegethetetlenség, a hosszú élet, az állandóság és jó szerencse szimbóluma. Az asztrológiában az áprilisban születettek köve, valamint a gyémánt a 60. házassági évforduló drágaköve is.
A Glamira-nál a gyémántnak különleges helye van, szigorú kritériumok alapján választják ki a felhasznált gyémántokat. Az első és legfontosabb szempont az etikai kötelezettségvállalásnak való megfelelés, ami azt jelenti, hogy a Glamira termékekben felhasznált gyémántok 100%-ban konfliktus-mentesek legyenek. Ugyanilyen fontos, hogy a Glamira a GIA nemzetközi szervezet 4C alapszabálya - csiszolás (cut), tömeg (carat), tisztaság (clarity), szín (color) - szerint értékeli és minősíti a gyémántokat. A gyémánt színe három összetevő, a színárnyalat, telítettség és mélység kombinációjára utal. A szín jellemzésére egy nemzetközileg elfogadott, a latin ABC betűit használó skálát alkalmaznak, D-től Z-ig. A tökéletes gyémántnak, ami a D kategória, egyáltalán nincs színe. A H szín a legmegfelelőbb szín ár-teljesítmény szempontból, és ez mutat legjobban is az ékszerekben. Ez az oka annak, hogy a Glamira általában H színű gyémántot használ. A gyémánt csiszolása a szimmetriára utal, az arányosításra mely csiszolás közben kialakul. A csiszolásnak három ismérve van: az arányosítás, a fényesítés és a szimmetria. A csiszolást 5 fokozattal minősítik: Excellent (kiváló), Very Good (nagyon jó), Good (jó), Fair (elfogadható) és Poor (silány). Emellett számít a gyémánt alakja, amit általában összekevernek a csiszolással, de nem azt, hanem a stílust és modellt jelöli, melyet a gyémánt fényesítésénél kialakítanak, például princess gyémánt. A Glamira-nál sokféle formájú gyémánt található, van princess, brilliáns, cushion, heart, oval és emerald, ezek segítségével testre szabhatja ékszereit. Mivel a föld mélyén a szén óriási hőnek és nyomásnak van kitéve, minden természetes gyémánton vannak belső nyomok, úgynevezett "zárványok", és külső nyomok, úgynevezett "hibák". A gyémántok tisztasága meghatározza ezen nyomok számát, méretét, színét és helyzetét. Ha a megfelelő ár/minőség arányt keressük, fontos tudnunk, hogy a VVS1 és SI2 fokozatok közötti besorolású hibák szabad szemmel nem láthatók. Glamira minden esetben VS (nagyon kis zárvány) besorolású tisztasággal rendelkező gyémántot használ ékszereihez. A gyémánt tömege egy olyan mértékegység, ami az átmérőjéből és a magasságából számolható. Egy karát a gramm egyötöde (0,2 gramm) és az egy karátos gyémánt súlya 100 pont.
A Glamira egyedi gyémánt ékszereket készít, nyakláncokat, fülbevalókat, mandzsettagombokat és eljegyzési gyűrűket, valamint megadja Önnek a lehetőséget, hogy ízlése szerint testre szabja ékszereit. A Csepp formájú vagy kerek gyémánt fülbevalók, valamint a gyémántdíszítésű fülbevalók nyújtják talán a legjobb lehetőséget arra, hogy egyedivé alakítsa ékszerét és ezzel kiemelje egyéniségét, szépségét. Amennyiben nyakát szeretné hangsúlyozni, lehetősége van gyémánt nyakéket választani.
Természetesen Ámor ellenállhatatlan nyílhegyeiből csodálatos gyémánt eljegyzési gyűrűt készíthet, és ezzel megcélozhatja különleges hölgye szívét!
Agyémántok 4C s besorolása – GYÉMÁNT SZTENDERD
Minden gyémánt egy csoda, melynek létrejöttét az idő, a hely és a szerencse is befolyásolja. A gyémánt ékszer értékének megismeréséhez meg kell értenünk a gyémántok értékeléséhez használt kritériumrendszert – a 4C-t (csiszolás (cut), tömeg (carat), tisztaság (clarity), szín (color)
A gyémánt méréséhez használt mértékegység- Egy karát a gramm egyötöde (0,2 gramm) és az egy karátos gyémánt súlya 100 pont. A karátot „Ct” rövidítéssel jelölik.
.05
.10
.15
.20
.25
.50
.75
.100
.125
.150
.175
.200
.250
.300
.400
.500
A gyémánt színe három összetevő, a színárnyalat, telítettség és mélység kombinációjára utal. A szín jellemzésére egy nemzetközileg elfogadott, a latin ABC betűit használó skálát alkalmaznak, D-től Z-ig. Az ékszerészetben a színtelentől a kis sárgás árnyalatot tartalmazó kövekig terjedő színeket használják fel. A tökéletes gyémántnak, ami a D kategória, egyáltalán nincs színe.
D
E
F
G
H
J
K
L
M
N-O
P-R
S-Z
Mivel a föld mélyén a szén óriási hőnek és nyomásnak van kitéve, minden természetes gyémánton vannak belső nyomok, úgynevezett "zárványok", és külső nyomok, úgynevezett "hibák". A gyémántok tisztasága meghatározza ezen nyomok számát, méretét, színét és helyzetét.
LC
VVS1
VVS2
VS1
VS2
SI1
SI2
P1
P2
P3
A gyémánt csiszolása a szimmetriára utal, az arányosításra mely csiszolás közben kialakul. A cél, hogy a gyémánt minél fényesebben ragyogjon. A csiszolásnak három ismérve van: az arányosítás, a fényesítés és a szimmetria. A csiszolást 5 fokozattal minősítik: Excellent (kiváló), Very Good (nagyon jó), Good (jó), Fair (elfogadható) és Poor (silány).
ARÁNY
FÉNYESÍTÉS
SZIMMERIA
ALAK